--=REKLAMA=--

Moduł witryny - Własny kod HTML

Z Joomla!WikiPL

Własny kod HTML

Moduł Własny kod HTML umożliwia stworzenie za pomocą edytora wizualnego własnego modułu z dowolną treścią oznaczoną kodem HTML. Moduł zbudowany z kodu HTML może być potrzebny w wielu sytuacjach, np. gdy chcesz umieścić na stronie mapowany obraz albo chcesz skopiować kod z PayPal, Amazon czy innej witryny.

Moduł jest obsługiwany przez zestaw skryptów umieszczonych w katalogu mod_custom. Nazwa katalogu jest równocześnie nazwą typu modułu. Moduł Własny kod HTML i wszystkie jego kopie są więc modułami typu mod_custom. Takie określenie widać w kolumnie Typ na liście modułów. Filtr Wybierz typ pozwala wyselekcjonować oryginał i wszystkie kopie modułu.

Powiązania

Moduł Własny kod HTML nie jest połączony z żadnym innym komponentem (jak to się dzieje np. w przypadku modułów Reklama czy Sonda).

Własny kod

Kiedy tworzysz lub edytujesz własny moduł HTML, w oknie edytora modułu masz do dyspozycji swój domyślny edytor tekstu.

Ważna informacja: Edytor TinyMCE nie pozwala na stosowanie pewnych znaczników. Aby możliwe było ich umieszczenie w module, możesz chwilowo przełączyć w ustawieniach swojego konta parametr Edytor użytkownika na Edytor zwykły (No editor), zredagować moduł, a potem ponownie włączyć edytor wizualny. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie rozszerzenia, które umożliwia umieszczanie kodu HTML (i ewentualnie innego) w modułach.

Przykład tworzenia własnego modułu z HTML przedstawia ilustracja poniżej. Zwróć uwagę, że w ustawieniach konta użytkownika włączono opcję Zwykły edytor:

15 custom html example.png

Parametry modułu

15 custom html parameters.png
  • Przyrostek klas CSS modułu [Module Class Suffix]: umożliwia nadanie modułowi wyglądu odróżniającego go od innych. W tym celu konieczne jest dodanie w arkuszu CSS deklaracji odmiany klas: .moduletable-przyrostek lub .module-przyrostek wyróżnionej przez dodanie do standardowej nazwy klasy przyrostka. Jeśli stworzysz w arkuszu stylów taką specjalną odmianę klasy, wpisz identyfikujący ją przyrostek, np. -przyrostek – wszystkie znaki włącznie z myślnikiem, jeśli został użyty w nazwie nowej klasy.

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],