--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Jak możesz pomóc

Z Joomla!WikiPL

Co możesz zrobić?

Zależy to tylko od Ciebie! Tyle, ile chcesz, na ile znajdziesz czas, ile potrafisz. Oto, co możesz robić:

Poprawiaj!

Jeśli uważasz, że coś trzeba poprawić, nie krępuj się, zrób to - poprawiaj śmiało strony! Każdy materiał może być doskonalszy. Możesz poprawiać:

  • błędy i usterki językowe np. ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne,
  • niedociągnięcia merytoryczne,
  • układ i wygląd strony np. formatowanie.

Zwróć uwagę, że niekiedy znajduje się informacja, by czegoś nie poprawiać - głównie dlatego, że praca została ukończona poza tym wiki i jest w trakcie przenoszenia.

Uzupełniaj!

Jeśli uważasz, że jakiś materiał jest niepełny, wymaga rozszerzenia, dopowiedzenia istotnych kwestii - zrób to!

Proponuj!

Masz propozycje, sugestie, by coś zmienić, udoskonalić, dodać, a nie wiesz, jak to uczynić albo masz wątpliwości, czy Twoje propozycje są słuszne? W naszej kawiarence, możesz poddać dyskusji każdy projekt i wypowiedzieć się o projektach innych osób. Siadaj i pisz!

Dyskutuj!

Dyskutować możesz nie tylko w kawiarence. Dyskusję możesz wszcząć nad każdym artykułem. I do każdej dyskusji możesz się włączyć! Wystarczy wybrać zakładkę dyskusja w menu przeglądanego artykułu (u góry, z boku lub na dole strony).

Twórz!

Tak - zostań autorem lub redaktorem pracy zbiorowej - artykułu lub poradnika. To nie musi być dzieło życia, wystarczy że będzie pomocną instrukcją, objaśnieniem czy alternatywnym rozwiązaniem.

Tłumacz!

Oficjalna dokumentacja Joomla! już liczy dziesiątki pozycji w języku angielskim. Nawet niewielki wkład w jej tłumaczenie - zgodnie z przysłowiem ziarnko do ziarnka złoży się na wielkie dokonanie.

Ilustruj!

Jedna ilustracja potrafi czasem przekazać więcej niż 1000 słów. Niemal każdy artykuł można zilustrować. W wielu artykułach znajdziesz komunikat Potrzebna ilustracja - to apel także do Ciebie!

Reklamuj nas

To też jest pomoc! Możesz

  • reklamować Joomla!WikiPL w Sieci i innych mediach; (skorzystaj z przygotowanych reklam).
  • zachęcać innych do przyłączenia się.
  • wstawiać na innych stronach linki do poradników i artykułów na Joomla!WikiPL.