--=REKLAMA=--

Logowanie się do zaplecza

Z Joomla!WikiPL

(Przekierowano z Logowanie administratorów do zaplecza)

Zaplecze administracyjne Twojej instalacji Joomla! jest miejscem, w którym wykonujesz większość prac, by umieścić, skonfigurować i utrzymać swoją stronę internetową. Z tego też względu zaplecze jest chronione przed swobodnym dostępem gości.

Dostęp do stron zaplecza administracyjnego uzyskasz, wprowadzając specjalny adres w pasku adresu przeglądarki. Jeśli URL Twojej strony internetowej to http://www.przyklad.com, to wpisujesz adres http://www.przyklad.com/administrator.

15 browse administrator.png

Zobaczysz formularz logowania, podobny do przedstawionego poniżej:


15 admin login.png

Wpisz w odpowiednich polach swoją nazwę użytkownika i hasło. Jeśli jest to wymagane, wybierz preferowany język. Następnie kliknij przycisk Login. Jeśli logowanie zakończy się powodzeniem, zobaczysz w oknie przeglądarki tzw. panel kontrolny - stronę startową zaplecza administracyjnego, wyglądającą podobnie do tej przedstawionej na poniższej ilustracji:

15 cpanel.png

Aby prawidłowo opuścić strony zaplecza, naciśnij odnośnik Wyloguj [Logout] znajdujący się u góry w prawym rogu. Zostaniesz przekierowany na stronę logowania, gdzie możesz nacisnąć odnośnik Przejdź na witrynę. Jeśli odnośnik Wyloguj jest nieaktywny, co sygnalizuje szary kolor, a jego naciskanie nie powoduje żadnej reakcji, oznacza to najpewniej, że jesteś aktualnie na stronie jednego z edytorów ustawień i wszystkie pozycje głównego menu są nieaktywne. W takim przypadku najpierw naciśnij przycisk Anuluj [Cancel], aby przejść na stronę zarządcy (menedżera), a dopiero później naciśnij odnośnik Wyloguj.

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],