--=REKLAMA=--

VirtueMart/O VirtueMart

Z Joomla!WikiPL

< Spis treści

VirtueMart jest komponentem rozszerzającym znane systemy zarządzania treścią - Joomla! i Mambo, przeznaczonym do prowadzenia niewielkiego biznesu w Internecie. Jeśli potrzebujesz stworzyć sklep internetowy, możesz do jego obsługi i obsługi klientów zastosować ten komponent.

1.1. Co Virtuemart potrafi?

Choć wśród oferowanych rozwiązań eCommerce dla Joomla! znajdziesz inne propozycje, VirtueMart jest aktualnie najdalej posunięty w rozwoju. Jeszcze niedawno liderem w tej klasie programów był osławiony osCommerce. Intensywne prace nad rozwojem wcześniejszego MamboPHPShop, a po przemianowaniu VirtueMart zaowocowały rozwiązaniem doskonalszym, nowoczesnym, elastycznym.

Obsługa sklepu i sieci sklepów

Korzystając z VirtueMart możesz prowadzić efektywną działalność handlową w Internecie z łatwością i prostotą właściwą Joomla!. Aktualnie system może posłużyć do obsługi jednego sklepu i jego klientów. Ale w fazie alfa VirtueMart ma zaimplementowane funkcje, które umożliwią w niedalekiej przyszłości także obsługę sieci sklepów czy internetowego pasażu handlowego.

Dla każdego

Strukturę i treści katalogu produktów, obsługę klientów, obsługę magazynu, obsługę sklepów filialnych prowadzisz z poziomu czytelnego panelu administracyjnego, zawierającego dostęp do wszystkich funkcji i wyposażonego w edytor WYSYWIG, umożliwiający nie tylko łatwe redagowanie, ale także i formatowanie publikowanych informacji.

Aby korzystać z VirtueMart nie musisz zgłębiać tajników informatyki.

VirtueMart instaluje się niezwykle łatwo za pomocą instalatora należącego do rdzenia Joomla!.

Licencja

Zarówno VirtueMart, jak i Joomla! są programami wolnodostępnymi, upowszechnianym na licencji GNU/GPL i dostępnej pod adresem: www.gnu.org.pl)

Słowo "free" w języku angielskim używane jest w dwojakim znaczeniu: może oznaczać "wolne" i "darmowe". Określenie "wolne" w licencji GNU GPL dotyczy raczej swobody używania programu, wykonywania jego kopii, rozpowszechniania, dostępu do kodu źródłowego, modyfikowania kodu, rozwijania programu.

Możesz więc spotkać się z ofertą zakupu VirtueMart, czy Joomla!. Przyjrzyj się dokładniej takiej ofercie, bo oba programy są dostępne bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że oferty zakupu Joomla! czy VirtueMart nie są godne uwagi. Jeśli oferent włożył w przygotowanie dystrybucji dodatkowy trud, by np. zwiększyć funkcjonalność programu, dostosować do określonego środowiska działania, itp., a przy tym gwarantuje wsparcie techniczne, to jego działanie jest w pełni zgodne z licencją GNU GPL, a z oferty zapewne warto skorzystać.

Zawsze jednak możesz skorzystać z pakietów bezpłatnych dystrybucji. A to oznacza, że każdy, kto chciałby założyć sklep z dowolnymi towarami, może skorzystać z tego komponentu.Dziękujemy za wkład

» Piotr Kwiatkowski [ Bazyl ],