--=REKLAMA=--

Przygotowanie pakietu instalacyjnego

Z Joomla!WikiPL

Katalog z wieloma odrębnymi plikami nie jest wygodnym pakietem dystrybucyjnym. Ostatnim krokiem jest więc stworzenie pakietu instalacyjnego. Jest nim skompresowane archiwum zachowujące strukturę katalogów i rozmieszczenie plików. Pakiet może być stworzony w formacie ZIP (z rozszerzeniem .zip), TAR-gzip (z rozszerzeniem .tar.gz) albo formacie TAR-bz2 (z rozszerzeniem tar.bz2),

Jeśli Twój szablon został umieszczony w katalogu mojszablon/, stwórz pakiet tego katalogu, kozystając z jednego z poniższych poleceń:

  • tar cvvzf ../mojszablon.tar.gz *
  • zip -a -r ..\mojszablon.zip *.*

Uwagi dla użytkowników Mac OS X

Uwaga o szablonach projektantów korzystających z systemu Mac OS X: menedżer plików Finder tworzy pakiet w formacie ZIP, ale z pewną zagadką. Mianowicie pliki przechowywane są w podwójnym formacie, dodatkowo umieszczane są pliki z nazwami rozpoczynającymi się od "._". W efekcie mamy np. plik nazwany "._templateDetails.xml, który Joomla 1.5 niekiedy niewłaściwie interpretuje. Objawem jest komunikat błędu "XML Parsing Error at 1:1. Error 4: Empty document". The work around is to compress from the command line, and set a shell environment variable "COPYFILE_DISABLE" to "true" before using "compress" or "tar". Zobacz artykuł AppleDouble, aby dowiedzieć się więcej.

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],