--=REKLAMA=--

Szablon

JAMP

Z Joomla!WikiPL

Przenośny serwer testowy na Windows

JAMP jest zestawem oprogramowania AMP stworzonym z myślą o użytkownikach Joomla!, ale może być również używany jako lokalne środowisko testowe dla innych aplikacji internetowych, napisanych w PHP i korzystających z MysQL.

JAMP logo.png

Wystarczy go tylko rozpakować na dysku wewnętrznym lub przenośnym urządzeniu do składowania plików, np. kluczu USB, i uruchomić, aby dysponować wydajnym, a na dodatek przenośnym serwerem testowym. Tylko w przypadku, gdy równocześnie używamy Skype, wymaga drobnej ingerencji w ustawienia komunikatora. Pakiet ma tę przewagę nad innymi AMP-ami, że jego konfiguracja została dostosowana do wymagań Joomla i zwykle nie wymaga od użytkowników żadnych dodatkowych zabiegów konfiguracyjnych.

W pakiecie instalacyjnym oprócz oprogramowania serwera otrzymujemy już zainstalowane najnowsze wersje Joomla z przykładowymi danymi (w przypadku Joomla 2.5 w języku polskim). Strona projektu znajduje się pod adresem http://jamp.joomla.pl. Dodatkowo do pakietu włączony jest niewielki programik ports_checker pomagający odkryć źródło konfliktów z innymi programami.

Program nie ma specjalnych wymagań instalacyjnych. Wystarczy system operacyjny z rodziny Windows XP/Windows7/Windows8, przynajmniej 1024 MB pamięci RAM, około 500 MB miejsca na dysku. Projekt dostępny jest w wersji bezpłatnej i w subskrypcji na stronie www.jamp.joomla.pl (wymagana jest bezpłatna rejestracja).

Dowiedz się, jak zainstalować JAMP-a