--=REKLAMA=--

Portal

Bezpieczeństwo

Z Joomla!WikiPL

Jak zapewnić bezpieczeństwo witrynie Joomla!

Troska o bezpieczeństwo witryny jest jednym z podstawowych zadań właściciela i administratora.

Na tej stronie znajdziesz zestaw odnośników do stron poświęconych różnym aspektom bezpieczeństwa witryn opartych na Joomla!, a korzystając z lokalnego menu poniżej, przejdziesz na inne strony poświęcone utrzymaniu i prowadzeniu witryny.

Ikona chronione.png

Bezpieczeństwo Joomla! - Wprowadzenie

Jako właściciel lub administrator witryny powinieneś pamiętać, że:

  • Nie ma jednej metody: Z powodu różnorodności i złożoności nowoczesnych systemów sieciowych problemów bezpieczeństwa nie można rozwiązać za pomocą jednego prostego, pasującego do wszystkich sytuacji sposobu. Ty sam lub ktoś, komu ufasz, musi nauczyć się sporo o infrastrukturze serwera, aby podejmować istotne decyzje w sprawie bezpieczeństwa.
  • Nic nie zastąpi doświadczenia: Aby zabezpieczyć swoją stronę, musisz uzyskać prawdziwe doświadczenie (niektóre z nich będą nieco gorzkie), albo uzyskać pomoc od kogoś doświadczonego.
  • Nie jest to tak trudne, jak początkowo wygląda: Poniższa lista może sie wydawać przytłaczająca, ale nie będziesz mieć do czynienia na raz ze wszystkimi zagadnieniami. Gdy poznasz narzędzia otwartego oprogramowania, takie jak Linux, Apache, MySQL, PHP, HTTP, i Joomla, na pewno zbudujesz swój solidny zestaw procedur w taktyce postępowania w zakresie zabezpieczeń.

Przyłącz się

Potrzebujemy Cię - w tym albo innym projekcie. Portal Bezpieczeństwo nie ma dotychczas swoich opiekunów - może to jest właśnie zadanie dla Ciebie?

Zgłoś się na stronie dyskusji do pomocy w prowadzeniu tego portalu. Wykaż, że Tobie również zależy na rozwoju Joomla!. Daj z siebie, co potrafisz i tyle, ile możesz.

Dokumentacja Joomla! jest tworzona i aktualizowana wspólnym wysiłkiem społeczności. Bez zaangażowania i wkładu Społeczności nasza Biblioteka stanie się z czasem bezużyteczna. Każdy może się włączyć do pracy nad utrzymaniem i rozwojem Biblioteki. Ty również. Nie musisz być ekspertem Joomla!. Możesz pomóc nawet, jeśli dopiero zaczynasz z Joomla!.

Nota o portalu

Materiały udostępnione w portalu Bezpieczeństwo są tłumaczeniami publikacji udostępnionych na warunkach JEDL w portalu Security na oficjalnej stronie dokumentacji Joomla lub oryginalnymi opracowaniami ich autorów.

Zespół redakcyjny

Więcej artykułów związanych z bezpieczeństwem

Lista wszystkich artykułów przypisanych do kategorii Bezpieczeństwo