--=REKLAMA=--

Poradnik administratora Joomla!

Z Joomla!WikiPL

Poradnik administratora Joomla!
Joomla! dla praktyków
Instalacja Joomla!
Podręcznik nowicjusza
Podręcznik administratora
Słownik Joomla!
Strona startowa wiki
Ikona zarzadzanie.png

Poradnik administratora Joomla!

Jako opiekun witryny internetowej lub członek zespołu zarządzającego możesz zajmować się całokształtem spraw związanych z funkcjonowaniem witryny lub tylko wybranym jej aspektem. Do Twoich powinności może należeć projektowanie informacji i zarządzanie ich tworzeniem, gromadzeniem, adiustacją oraz umieszczaniem w witrynie i zapewnieniem czytelnej i łatwej nawigacji. W tym zakresie możesz współpracować z osobami pełniącymi role autorów, redaktorów i wydawców. Możesz odpowiadać za przygotowanie i dostosowywanie do aktualnych potrzeb i tendencji marketingowych szaty graficznej witryny. W dużych zespołach wesprze Cię w tej mierze grafik czy nawet projektant szablonów, a małej witrynie może to być tylko Twoja kompetencja. Zasadniczo jednak – jako administrator – odpowiadasz za codzienne, nieustanne funkcjonowanie witryny, za jej utrzymanie, konserwację, zarządzanie prawami dostępu użytkowników, instalowanie rozszerzeń, zapewnienie bezpieczeństwa i promocję w Internecie.

Podręcznik administratora

Ikona informacja.png
 Informacja

 Przedstawiony poniżej plan jest projektem treści Podręcznika administratora Joomla!. To, co widzisz, jest niekompletne i może być swobodnie zmieniane. Naszą intencją jest sporządzić listę tematów - konkretnych zadań, rzeczywistych czynności wykonywanych przez administratorów. Zakładamy, że każdy temat będzie odnośnikiem do odrębnego materiału - opisu procedury. Możesz dowolnie modyfikować listę tematów, umieszczając na niej wszystko, co wydaje Ci się niezbędne. Możesz poprawiać każdy opis procedury, jeśli sądzisz, że warto go udoskonalić.


Ikona informacja.png
 Informacja

 Aktualnie podpięte są tutaj artykuły odnoszące się do Joomla 1.5. Systematycznie będą zastępowane nowymi opracowaniami


Projektowanie dokumentacji i zadań

EBDJ znak.png
 Informacja

 Poniżej znajduje się lista stron/artykułów brakujących w tym portalu. Jeśli uważasz, że jakiś temat jest potrzebny, dodaj go do poniższej Listy czerwonych linków, korzystając z poniższego znacznika wiki. Aby dodać czerwony link, kliknij tutaj i wpisz sugerowany temat, używając wikiznacznika według poniższego wzoru:

*[[Tutaj umieść sugerowany tytuł artykułu]]

Potrzebne artykuły, strony, tematy

Inne pomysły i sugestie

Wpisz swoje pomysły i sugestie poniżej

  • Potrzebujemy Twoich pomysłów, aby ulepszyć ten portal

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],