--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Witamy nowicjuszy

Z Joomla!WikiPL

Joomla!WikiPL ma na celu wspólne tworzenie przez Społeczność polskiej dokumentacji dla Joomla! - systemu zarządzania witryną internetową.

Zasoby Joomla!WikiPL umożliwiają trzy rodzaje aktywności:

  • przeglądanie i czytanie,
  • komentowanie stron,
  • poprawianie stron,
  • tworzenie nowych materiałów.

Żeby zarejestrować się jako stały użytkownik możesz przejść do strony logowania.

Czytanie

Czytanie jest proste - przejdź do strony głównej, znajdź materiał, który Cię interesuje i po prostu przeglądaj i czytaj. Twoje odwiedziny zostaną odnotowane w licznikach przeglądania stron. A liczby odwiedzin wskazują, jakie materiały są potrzebne, użyteczne, najchętniej odwiedzane.

Komentowanie

Jeżeli chcesz skomentować to, co przeglądasz, kliknij odnośnik dyskusja, a potem wybierz Edytuj albo znak +. Komentarze pomogą autorom lub innym użytkownikom udoskonalić opracowanie, Możesz zarówno wskazać na zalety, jak i zwrócić uwagę autorów na nieporuszone czy niedokładnie omówione kwestie, na błędy i usterki.

Edytowanie

Każdy może edytować strony w Joomla!WikiPL; dotyczy to również niniejszej strony, jeśli Twoim zdaniem wymaga ona poprawienia. Wprawdzie musisz się przedtem zalogować, ale - mamy nadzieję - nie będzie to dla Ciebie wielka przeszkodą. Wymóg rejestracji i logowania musieliśmy wprowadzić na wskutek zalewu spamu dodawanego przez automaty.

Do prób edycji można wykorzystać nasz brudnopis: Edytuj brudnopis.

Jednym z najlepszych sposobów, żeby nam pomóc, jest czytanie Joomla!WikiPL jak każdej innej literatury, lecz jeśli zauważysz problem - np. literówkę czy niejasne sformułowanie, popraw je. Nie obawiaj się edytowania stron - jeśli widzisz sposób poprawienia strony, po prostu to zrób. Jeśli popełnisz błąd, to zawsze ktoś może poprawić po Tobie, a ostatnie wersje są zapisane w historii strony.

Tworzenie nowych materiałów

Jeśli jakiś temat jest potrzebny, a nie został jeszcze poruszony, dodaj go do naszej listy propozycji tematów.

A jeszcze lepiej - po prostu go utwórz. Możesz przy tym stworzyć własny artykuł albo przetłumaczyć artykuł udostępniony na warunkach licencji JEDL w oficjalnej dokumentacji Joomla! na stronach portalu http://docs.joomla.org

Powodzenia!

Zobacz też

Poniżej kilka linków, pod którymi znajdziesz więcej wstępnych informacji:

Informacje ogólne, wskazówki oraz pomoc

Rady i wskazówki dla początkujących

Społeczność Joomla!WikiPL