--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Informacje prawne

Z Joomla!WikiPL

Regulamin Joomla! WikiPL

Regulamin ten określa zasady korzystania z wiki w domenie www.wiki.joomla.pl. Nieprzestrzeganie określonych tu zasad może doprowadzić do skorygowania lub usunięcia Twojego wkładu. Zastrzegamy sobie prawo blokowania dostępu do tej witryny na czas określony lub nieokreślony naruszającym zasady regulaminowe. Zastrzegamy sobie prawo zmiany tej polityki w dowolnym momencie.

Wprowadzenie i zastrzeżenia ogólne

 • Używasz Joomla!WikiPL na własną odpowiedzialność!
 • Joomla!WikiPL nie udziela porad fachowych, prawnych ani innych.
 • Może zdarzyć się, że na Joomla!WikiPL znajdziesz nieprawdziwe informacje.
Ikona informacja.png
 Informacja

 Joomla!WikiPL nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.


Joomla!WikiPL jest otwartym do edycji zbiorem polskiej dokumentacji dla Joomla!, co oznacza, że tworzą go nieodpłatnie ochotnicy pracujący, zarówno indywidualnie, jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób ludzkiej wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach Joomla!WikiPL.

Choć dokładamy wszelkich starań, aby treść materiałów zawierała wiarygodne informacje, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Joomla!WikiPL wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Joomla!WikiPL NIE MOŻE gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść materiału lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów, operatorów systemu albo ktokolwiek związany z Joomla!WikiPL w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład: prawnej, etc.), skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. specjalistą ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych). O porady w sprawie Joomla! możesz również prosić na naszym forum internetowym http://forum.joomla.pl.

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować materiały na Joomla!WikiPL! Parafrazując Nowe Ateny: głupi nie zauważy, a mądry poprawi!

Poniżej przedstawiamy szczegółowe zasady korzystania z wiki.

Rejestracja

 • Jedna osoba może założyć tylko jedno konto użytkownika.
 • Przy rejestracji wymagany jest adres email, niezbędny do potwierdzenia rejestracji.
 • Założone konto musi być powiązane z aktualnym i prawidłowym adresem e-mail.
 • Joomla! jest dla ludzi, nazw domen w nazwach użytkowników są niedozwolone.

Uwaga: Jeśli chcesz tylko korzystać z wiki, nie musisz się rejestrować. Rejestracja jest niezbędna wówczas, gdy chcesz rozwijać wiki, umieszczając własne materiały, tłumaczenia materiałów opublikowanych na warunkach JEDL lub usuwać wykryte usterki w materiałach opublikowanych.

Wszystkie strony

 • Umieszczane tutaj prace muszą być napisane w języku polskim lub - wyjątkowo angielskim, w przypadku, gdy dodający je użytkownik zamierza wykonać tłumaczenie na język polski.
 • Wszystkie wpisy muszą dotyczyć Joomla! lub rozszerzeń Joomla. Jedynym wyjątkiem jest możliwość umieszczenia podstawowych informacji o sobie i swoich zainteresowaniach na stronie profilu użytkownika.
 • Tworząc nową stronę należy dobrać odpowiedni tytuł strony. W nazwach stron unikaj znaków nie będących cyframi i literami. Spacje w nazwach są dozwolone.
 • Nie należy tworzyć niepotrzebnych stron, zostaną one usunięte i mogą spowodować zablokowanie prawa edycji.
 • Nie wolno umieszczać odnośników żadnych witryn zewnętrznych, jeśli nie odnoszą się do tematyki strony. Takie linki będą usuwane.
 • Nie należy linkować do stron zewnętrznych, aby uzyskać więcej informacji, jeśli potrzebne informacje są na stronie.
 • Wszelkie materiały, w tym odnośniki, które mogą być traktowane jako autopromocja, zostaną usunięte. Zasada ta jest nieco złagodzona dla stron użytkowników (zobacz poniżej).
 • Nie wolno odwoływać się do żadnej witryny, która zawiera treści tylko dla dorosłych i materiały o treściach erotycznych lub treściach, które mogą być uznane za obraźliwe. Nie tylko link może być usunięta, ale będzie również zakazane.
 • Żadnego spamu. Spamerzy będą blokowani. Czym jest spam? Przeczytaj to: Spam.
 • Wszelki wkład użytkowników w opracowania umieszczane na tej wiki objęty jest Licencją Elektronicznej Dokumentacji Joomla! - JEDL

Strony użytkowników

 • Strony użytkownika mają umożliwić Państwu przekazanie podstawowych informacji o sobie. Zastrzegamy sobie prawo do edycji tych stron i korygowania ich treści, w tym skracania i usuwania, jeśli uznamy, że nastąpiło złamanie jednej z powyższych zasad polityki wiki.
 • Dozwolone jest umieszczenie na tej stronie jednego lub dwóch linków do strony startowej swojej witryny, z wyjątkiem witryn, które mają charakter jawnie komercyjny.
 • Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia w przyszłości wszystkich stron użytkownika, jeżeli nie będą one zbytnio wykorzystywane, lub jeśli podobne funkcje będą dostępne na innej stronie w domenie joomla.pl

E-mail

 • Nie wysyłaj e-mail do innego użytkownika za pośrednictwem wiki, co mogłyby zostać uznane za nadużycie lub spam. Zbadamy wszystkie skargi, a jeśli zostaną uwzględnone otrzymasz stały zakazu dostępu.


Dziękujemy za zapoznanie się z tą stroną.

Zobacz też