--=REKLAMA=--

Jak w okresie jej tworzenia witryny ukryć jej adres przed innymi?

Z Joomla!WikiPL

Wstęp

Metoda opisana niżej powinna być stosowana do względnie niewielkich modyfikacji, takich jak zmiany w menu lub do ograniczonej reorganizacji zawartości sekcji. Zadania bardziej kompleksowe, jak instalowanie nowych komponentów czy poważniejsze zmiany w ustawieniach konfiguracji, zawsze należy przeprowadzać i testować najpierw w środowisku przeznaczonym do celów testowych. Takie podejście nie tylko zapewnia ciągłe działanie strony publicznej (produkcyjnej), ale pozwala na pracę w bez presji czasu, co przyczynia się do zmniejszenia ilości popełnianych błędów. Najprostszym sposobem utworzenia instalacji testowej jest utworzenie subdomeny (np. testowa.moja_witryna.com), zainstalowanie tam systemu Joomla!, w taki sposób, jak go zainstalowałeś na witrynie publicznej.

Wskazania

1. Zaloguj się do panelu administratora (PA) i wybierz: Witryna > Konfiguracja.

2.W pierwszym wierszu jest opcja wyłączania witryny, zaznacz w niej "Tak" i zapisz to ustawienie. Teraz po wejściu na adres strony zobaczysz następujący komunikat:

 "Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj później" 

wraz z formularzem logowania. Zawartość witryny jest niedostępna dla gości.

3. Po zalogowaniu się do zaplecza i dokonaniu (niewielkich) zmian, zawsze możesz zobaczyć jak obecnie wygląda strona po wybraniu podglądu "Podgląd".

4. Po zakończeniu zmian ustaw opcję wyłączania witryny (pkt 2) na "Nie" i zapisz to ustawienie.

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],