--=REKLAMA=--

Jak przeglądać WikiJoomlaPL

Z Joomla!WikiPL

J!WikiPL można przeglądać za pomocą dowolnej przeglądarki WWW.

Linki

Linki (odnośniki) to wyróżnione fragmenty teksty. Po kliknięciu myszką na nie użytkownik jest przenoszony do innego artykułu.

Na J!WikiPL można spotkać trzy rodzaje linków

Po kliknięciu jesteśmy przenoszeni do istniejącego artykułu.
Wskazuje artykuł, który jeszcze nie istnieją. Po kliknięciu użytkownik od razu dostaje możliwość edytowania strony.
Link zewnętrzny to taki, który prowadzi poza J!WikiPL.

Wyszukiwanie artykułów

Aby dostać się do konkretnego artykułu, można wybrać kategorię ze strony głównej, skorzystać z listy w zbiorze poradników lub użyć pola szukaj z lewej strony.

Klikając na Ostatnie zmiany w menu w lewym górnym rogu strony można przejrzeć listę stron, które były ostatnio zmieniane. Natomiast wchodząc do narzędzia Strony specjalne znajdziemy opcję Nowe strony, pokazującą, które artykuły powstały niedawno.

Można też kliknąć na Losuj stronę i przejść do przypadkowo wybranej strony.

W artykule

Każdy artykuł ma w menu narzędzia link Linkujące - po kliknięciu na niego dostajemy listę stron, z których można się dostać do bieżącej.

Jeśli na dole strony znajduje się napis Kategoria, możemy przejść do kategorii, w której umieszczony jest artykuł i znaleźć artykuły tematycznie pokrewne.

Przy okazji, na górze strony przy każdym artykule są umieszczona zakładki Historia oraz Dyskusja. W pierwszej można znaleźć kompletny wykaz zmian dokonanych w artykule przez użytkowników (lista ta nie może być zmieniona nawet przez administratorów, więc jest w stu procentach wiarygodna), można też zobaczyć, jak wyglądała jedna z poprzednich wersji - klikając na datę edycji. Natomiast druga może zawierać zapis dyskusji nad artykułem, jaki prowadzili użytkownicy (choć często dyskusja nie została zapoczątkowana i link jest pusty).

Zobacz też

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],