--=REKLAMA=--

Co to jest ModSecurity Apacza?

Z Joomla!WikiPL

Opis

ModSecurity jest przeznaczoną dla serwera Apache zaporą sieciową, podnoszącą w znacznym stopniu bezpieczeństwo serwera, chroniącą zasoby na poziomie aplikacji, w odróżnieniu od większości typowych zapór sieciowych, które chronią zasoby na poziomie protokołu TCP/IP. Moduł wyszukuje w przychodzących i wychodzących zapytaniach zdefiniowane w regułach filtrowania słowa kluczowe, a następnie wykonuje ustaloną akcję.

Podstawową konfigurację modułu administratorzy serwerów wzbogacają, korzystając z bogatej oferty reguł filtrowania dostępnej na wielu stronach internetowych. Solidni i fachowi dostawcy usług internetowych dopasowują ustawienia ModSecurity do każdego klienta (dokładniej, do używanego przez klientów oprogramowania, np. systemów CMS).

Pakiet podstawowy Joomla zwykle pracuje poprawnie z typowymi ustawieniami ModSecurity, ale generalnie jest to zależne od indywidualnych ustawień dokonanych przez dostawcę usług internetowych. Jeżeli napotkasz konflikt pomiędzy Joomla! i modSecurity, to zwykle będzie on spowodowany przez komponent autorstwa osób trzecich, a czasami nawet wysłaniem formularza, który generuje problem. Zgłoś w takim przypadku sprawę administratorowi serwera – użytkownicy serwerów nie mają innej możliwości wpływu na konfigurację ModSecurity, zarządzanego z poziomu serwera.

Konfigurując ModSecurity, należy zdawać sobie sprawę, że nie tylko Joomla! może wymagać unikalnych ustawień, ale także przetwarzanie danych innych aplikacji.

Konfiguracja ModSecurity jest zbyt obszerna i skomplikowana, by ją tu opisywać. Więcej dowiesz się w tych zasobach:

Zasoby

  1. Oficjalna witryna projektu - w języku angielskim; ModSecurity i Apache
  2. Christiane Rütten: Firewall serwera Apache. Zabezpieczanie serwerów WWW za pomocą narzędzia
  3. Apache pod kluczem, czyli jak zabezpieczyć serwer WWW
  4. Apache – bezpieczeństwo – mod_security

Zobacz

Portal:Bezpieczeństwo

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],