--=REKLAMA=--

Umieszczanie w menu odnośnika do kategorii kontaktów

Z Joomla!WikiPL

Wersja Zwiastun (dyskusja | edycje) z dnia 10:31, 16 kwi 2009

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Aby dodać w menu odnośnik do strony Kontakt

  1. Zaloguj się na strony zaplecza administracyjnego. Aby nauczyć się, jak to zrobić, przeczytaj: Logowanie administratorów na zaplecze. Oczywiście, jeśli jesteś zalogowany, nie musisz się logować ponownie.
  2. Otwórz stronę projektanta pozycji menu w jeden z poniższych sposobów:
    • Z rozwijanego menu zaplecza wybierz menu, w którym chcesz dodać nową pozycje (Menu → [nazwa menu]).
    • Na stronie Projektant menu naciśnij odpowiednią ikonę w kolumnie Pozycje menu [Edit Menu Item(s)] (gdy umieścisz nad ikoną wskaźnik myszki, zobaczysz etykietę Zarządzaj pozycjami menu.
  3. Na stronie projektanta pozycji menu naciśnij w przyborniku w prawym górnym rogu ikonę Utwórz [New, aby otworzyć stronę Pozycje menu: [Utwórz].
  4. Kliknij kolejno odnośniki Łącza wewnętrzne → Kontakty → Lista - Kontakty w kategorii. Przejdziesz na stronę, na której skonfigurujesz nową pozycję menu. Po lewej stronie znajdują się właściwości podstawowe, po prawej - parametry prezentacji.
  5. Skonfiguruj nową pozycję menu:
    Menus add contact category.png
    Niezbędnym minimum jest wykonanie trzech następujących czynności:
    • Wpisz treść odnośnika w menu, np. Kontakty albo Napisz do nas.
    • W sekcji Parametry: podstawowe zaznacz na liście rozwijanej Wybierz kategorię jedną z dostępnych nazw. Aby operacja była możliwa, w komponencie Kontakty musi istnieć przynajmniej jedna opublikowana kategoria. W przeciwnym przypadku nie będzie można dokonać żadnego wyboru.
    • Naciśnij przycisk Zapisz [Save] lub Zastosuj [Aple] w przyborniku w prawym górnym rogu ekranu.

Wszystkim pozostałym własnościom Joomla! ustali wartości domyślne. Jeśli nie ustalisz treści odnośnika lub innej niezbędnej własności, Joomla! wyświetli komunikat błędu, wskazujący, które elementy trzeba uzupełnić.

Wartości domyślne możesz je pozostawić bez zmian lub w razie potrzeby skorygować. Jeśli wcześniej naciśniesz przycisk Zastosuj, a nie Zapisz, możesz od razu przejrzeć wszystkie ustawienia domyślne. Zwróć uwagę zwłaszcza na Tekst zastępczy - może w nim brakować niektórych znaków, jeśli w treści odnośnika były litery spoza alfabetu łacińskiego. W miejsce brakujących znaków wstaw zastępcze - np. a zamiast 'ą', 'c' zamiast 'ć'.


Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],