--=REKLAMA=--

System pomocy/Jak działa strefa pomocy na zapleczu Joomla

Z Joomla!WikiPL

Wersja Zwiastun (dyskusja | edycje) z dnia 16:47, 8 gru 2013

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

W menu zaplecza administracyjnego Joomla znajduje się zakładka Pomoc -> Pomoc Joomla wywołująca strefę pomocy podręcznej, zawierającą listę po lewej stronie listę wszystkich dostępnych ekranów pomocy, a po prawej treść wybranego ekranu.Jest to lista wszystkich plików pomocy zainstalowanych w lokalnym systemie plików, z wyjątkiem plików zainstalowanych w katalogach rozszerzeń. Istotne jest, by zdawać sobie sprawę, że lista tworzona jest w wyniku skanowania zawartości lokalnego systemu plików pomocy, niezależnie od tego, czy pomoc serwowana jest lokalnie, czy z serwera zdalnego.

Od nazwy każdego pliku w katalogu /administrator/help/ln-LN, która musi być poprawnym kluczem referencyjnym, Joomla automatycznie konstruuje znacznik języka "JHELP_CONTENT_ARTICLE_MANAGER", usuwając rozszerzenia, wielkie litery i dodając przedrostek „JHELP”.

Znacznik języka jest następnie wyszukiwany w aktualnie załadowanych plikach językowych i w tym przypadku en-GB.ini zawiera wpis:

JHELP_CONTENT_ARTICLE_MANAGER="Content_Article_Manager"

co daje "klucz referencyjny" brzmiący „Content_Article_Manager”. Klucz ten jest następnie wykorzystywany do skonstruowania adresu internetowego, z którego pobierany jest ekran pomocy. Na przykład, jeśli adresem serwera pomocy jest

http://help.joomla.org/proxy/index.php?option=com_help&keyref=Help{major}{minor}:{keyref}

otrzymamy w efekcie URL:

http://help.joomla.org/proxy/index.php?option=com_help&keyref=Help17:Content_Article_Manager

który zostanie w Joomla 1.6 wywołany najpierw. Jeśli pod podanym adresem pomoc nie będzie dostępna, Joomla skonstruuje adres do lokalnego systemu pomocy wg wzorca:

/help/{language}/{keyref}

W rezultacie otrzymamy adres pliku do pobrania:

http://www.domain.com/administrator/help/en-GB/Content_Article_Manager.html

© Ten materiał jest dokładnym albo swobodnym tłumaczeniem artykułu http://docs.joomla.org/Help_system/Administrator_help_area udostępnionego na licencji JEDL na witrynie: Oficjalnej dokumentacji Joomla!.Pierwszy autor oryginału: Davenport Chris Davenport.
© Tłumaczenie: Zwiastun. Tłumaczenie wykonano na warunkach licencji JEDL.

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],