--=REKLAMA=--

Ograniczanie dostępu do pełnej treści artykułu

Z Joomla!WikiPL

Jeśli tworzysz w menu pozycję typu przegląd - artykułów w kategorii, artykułów w sekcji czy Strona startowa, a w artykułach stosujesz podział na część wstępną (wprowadzenie, zapowiedź) oddzieloną od części głównej odnośnikiem Czytaj więcej [Read More], to cały tekst artykułu będzie widoczny po kliknięciu odnośnika Czytaj więcej.

Ten podział jest bardzo użyteczny, gdy chcemy umożliwić dostęp do artykułu w pełnym widoku tylko zarejestrowanym użytkownikom po zalogowaniu się, a wprowadzenia w przeglądach udostępniać wszystkim odwiedzającym.

  1. Zaloguj się na strony zaplecza administracyjnego. Aby nauczyć się, jak to zrobić, przeczytaj: Logowanie administratorów na zaplecze. Oczywiście, jeśli jesteś zalogowany, nie musisz się logować ponownie.
  2. Przejdź do Artykuły > Artykuły - wszystkie. Zobaczysz listę artykułów utworzonych wcześniej.
  3. W kolumnie Dostęp [Access Level] ustaw poziom Rejestrowany [Registered] artykułom, których pełną treść chcesz udostępnić tylko zalogowanym użytkownikom. (kliknij jeden raz odnośnik Powszechny [Public], aby zmienić na Rejestrowany [Registered].
  4. W tym samym oknie naciśnij w przyborniku ikonę Preferencje [Parameters] w prawym górnym rogu.
  5. Przy parametrze Pokaż łącza wszystkim [Show Unauthorized Links] zaznacz opcję Tak, a następnie zapisz nowe ustawienia. To globalne ustawienie zostanie zastosowane do wszystkich opublikowanych artykułów.

Ograniczanie dostepu do pelnej tresci.png

Ograniczanie dostepu do pelnej tresci2.png


Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],