--=REKLAMA=--

Języki

Z Joomla!WikiPL

Wersja Zwiastun (dyskusja | edycje) z dnia 01:11, 9 gru 2013

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Językami nazywamy w Joomla! składniki rdzenne lub rozszerzenia, które tłumaczą oryginalne etykiety i komunikaty ekranowe na pożądany język. Ponadto w językach zdefiniowany jest sposób kodowania znaków w witrynie oraz w dokumentach PDF, a także rodzaje czcionek wykorzystywanych do generowania dokumentów PDF.

Nazwa Ikona ang. Ikona
Języki Ext lang pl.png Languages Ext lang.png

Mamy trzy rodzaje pakietów językowych: obsługujące tłumaczenia etykiet i komunikatów ekranowych witryny i zaplecza Joomla!, obsługujące tłumaczenie rozszerzeń oraz obsługujące tłumaczenie instalatora Joomla!.

Standardowe pakiety instalacyjne Joomla! zaopatrzone są tylko w jeden język – angielski w jego odmianie brytyjskiej (en-GB) oraz we wszystkie dostępne tłumaczenia instalatora Joomla!. Gdyby pakiet instalacyjny zawierał wszystkie aktualnie dostępne tłumaczenia, wielkość paczki znacznie utrudniłaby jej przesyłanie.

Pliki językowe umożliwiają wszystkim użytkownikom wyświetlenie interfejsów zarówno strony frontowej, jak i zaplecza administracyjnego w preferowanym języku. Zainstalowanie plików językowych nie ma żadnego wpływu na faktyczną zawartość witryny np. artykułów.

Pliki językowe zbudowane są z par napisów:

  • klucza: angielskiej nazwy napisu albo tekstu etykiety lub komunikatu
  • tłumaczenia: napisu wyświetlanego na stronach witryny lub zaplecza.

Przykład:

KLUCZ_ENGLISH_TEXT="Klucz - tekst polski"

Zobacz

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],