--=REKLAMA=--

VirtueMart/Konfiguracja - Wysyłka

Z Joomla!WikiPL

< Konfiguracja - Witryna

Spis treści

Na karcie Wysyłka decydujemy o wyborze sposobów dostawy towarów. Jak inne elementy Virtuemart, sposoby dostawy towarów obsługiwane są przez specjalne moduły. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy pozostawić włączony Standardowy moduł wysyłki. Domyślnie włączone jest także elastyczny moduł Flex Shipping. Oczywiście, decyzja o włączeniu innych niż moduł standardowy zależy od administratora oraz zasięgu działania sklepu. Jeżeli sklep sprzedaje jedynie produkty elektroniczne w postaci plików do pobrania, nie zaznaczamy żadnej z metod.

W ustawieniach dokonujemy jedynie wyboru możliwych procedur wysyłki. Każdą z wybranych trzeba później skonfigurować, korzystając z opcji w menu Wysyłka.

Na początku najrozsądniejszym wydaje się skorzystanie z modułu standardowego. Koszt wysyłki jest tu wyliczany zależnie od wagi towaru, kraju docelowego oraz rodzaju usługi. Godnym polecenia dla początkujących jest również moduł elastyczny - Flex Shipping, który pozwala na różnicowanie stawek opłat na podstawie stałej stawki minimalnej dla ustalonej wartości paczki, powiększanej procentowo po przekroczeniu tej wartości.

Moduły wysyłki

Do wyboru mamy następujące moduły wysyłki towarów:

Dostawa towarów

 • Moduł dostawy Pocztą Australijską [Australia Post Shipping Module]
 • Moduł dostawy Pocztą Kanadyjską [Sell Online&trademark; Shipping Module from Canada Post]
 • Moduł dostawy DHL[1] [The DHL Shipping module]
 • Moduł dostawy FedEx Corporation[2] [The FedEx shipping module]
 • Elastyczny moduł dostawy [Flex Shipping]: dostawa konfigurowalna - opłata stała od podstawowej wartości zamówienia plus procent od kwoty ponad tę wartość.
 • Moduł InterShipper [InterShipper Module]: zaznacz wyłącznie jeśli posiadasz konto na Intershipper.com
 • Moduł dostawy wg wartości zamówienia ['Shipping ]: opłata uzależniona od wartości zamówienia, określana w konfiguracji modułu.
 • Standardowy moduł wysyłki [Standard Shipping module]: samodzielna konfiguracja spedytorów i stawek. ZALECANY !
 • Moduł UPS - Międzynarodowe Usługi Wysyłkowe [UPS Online Tools Shipping calculation]: narzędzia kalkulacji przesyłek UPS - więcej UPS
 • Moduł Krajowe Strefy Dostaw [Zone Shipping Module Country Version 1.0]: więcej informacji na stronie http://ZephWare.comlub albo skontaktuj się z ZephWare.com
 • Moduł dostawy Amerykańskich Usług Pocztowych [The USPS[3] Shipping module]: Aby uzyskać więcej informacji o tym module, zajrzyj na stronę http://www.usps.com

Przypisy


 1. Przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką o zasięgu ogólnoświatowym, posiadajace filie w ponad 220 krajach świata, w tym w Polsce. Nazwa jest akronimem utworzonym od nazwisk założycieli - Adriana Dalseya, Larrego Hillbloma i Roberta Lynna.
 2. Amerykańskie przedsiębiorstwo o ogólnoświatowym zasięgu zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, głównie za pomocą samolotów (FedEx - skrót od Federal Express).
 3. United States Post Service

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],