--=REKLAMA=--

Usuwanie z artykułów ikon Email, Drukuj lub PDF

Z Joomla!WikiPL

W Joomla 1.0 globalne ustawienia parametrów prezentacji artykułów są dokonywane na karcie Treści w konfiguracji globalnej witryny. W Joomla 1.5 natomiast droga do konfiguracji globalnej artykułów prowadzi przez stronę menedżera artykułów.

Aby wyłączyć wyświetlanie ikon lub odnośników Drukuj, Utwórz PDF i Poleć innym we wszystkich artykułach, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się na strony zaplecza administracyjnego. Aby nauczyć się, jak to zrobić, przeczytaj: Logowanie administratorów na zaplecze. Oczywiście, jeśli jesteś zalogowany, nie musisz się logować ponownie.
 2. Otwórz stronę umożliwiającą konfigurację globalną artykułów:
  • w Joomla 1.0 wybierz z menu opcję Witryna → Konfiguracja globalna, a następnie kartę Treści [Site → Global Configuration → tab Content].
  • w Joomla 1.5 wybierz z menu opcje Artykuły → Artykuły wszystkie, a następnie w przyborniku w prawym górnym rogu ekranu naciśnij ikonę Preferencje
   15 article manager toolbar1.png
 3. Znajdziesz się na stronie edytora globalnej konfiguracji artykułów, który w Joomla 1.5 wygląda, jak na poniższej ilustracji
  15 articles global1.png
  • W Joomla 1.5 przewiń ekran w dół, aby zobaczyć opcje: Ikony, Ikona PDF, Ikona Drukuj oraz Ikona Email
  • Zaznacz przy każdym z tych parametrów jedną z opcji: Ukryj lub Pokaż - zależnie od wymagań witryny.
 4. Naciśnij przycisk Zapisz przy górnej krawędzi okna.

Ustalone preferencje globalne staną się domyślnymi dla wszystkich artykułów, w których w parametrach rozszerzonych zostaną pozostawione opcje Globalnie.

Ustawienia globalne można zmodyfikować lokalnie - dla wszystkich artykułów w parametrach rozszerzonych pozycji menu udostępniającej strony z artykułami oraz - dla konkretnego artykułu - w parametrach rozszerzonych tego artykułu.

Zobacz też


Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],