--=REKLAMA=--

Stosowanie znacznika title

Z Joomla!WikiPL

Spis treści

Znacznik Title

Znacznik title określający tytuł strony znajduje się w nagłówku strony. Tytuł staje się pierwszym i klikalnym elementem na stronach wyszukiwania (Google). Tytuł powinien liczyć maksymalnie około 70 znaków. Powinien również zawierać słowa kluczowe dla danej strony, umieszczone możliwie najbliżej początku tytułu.

Google zaleca, aby tworzyć unikalne opisowe tytuły, informujące, co znajduje się na stronie.

Jeśli tytuł strony nie jest określony lub - co ważniejsze - Google uzna, że tytuł nie jest odpowiedni do zawartości zwracanej dla szukanych fraz, może zastosować algorytmy generujące tytuł alternatywny, np. pobrać go z tekstu kotwicy w linku do danej strony albo z katalogu Open Directory Project.

Tytuł strony stanowi dla Google dodatkową informację na temat jej treści. Odpowiednie, merytoryczne tytuły ułatwiają również użytkownikom wybór witryny do wyświetlenia spośród dostępnych wyników wyszukiwania.

Na ilustracji poniżej można zobaczyć tytuł strony naszej witryny (duży fioletowy tekst).

SEF znacznik title.png

Google zaleca, aby przestrzegać tych podstawowych zasad przy tworzeniu tytułu:

  • Określ unikalny tytuł dla każdej strony
  • Utwórz zwięzły opisowy tytuł dla zawartości strony
  • Unikaj upychania słów kluczowych (wielokrotnie używając podobnych słów, jak "Foobar foo, bar, foobars, bars foo")
  • Unikaj używania ogólnego tytułu strony - każda strona powinna mieć unikalny tytuł, najlepiej dynamicznie aktualizowany w odniesieniu do wyświetlanej treści
  • Markuj tytuły, ale zrób to w sposób zwięzły i w odniesieniu do podawanej zawartości
  • Używaj robots.txt ostrożnie, aby nie zabronić wyszukiwarkom odwiedzania witryny

Istnieją różne narzędzia dla webmasterów, które mogą być wykorzystane do określenia, czy są problemy z kodem źródłowym, czy stwarzające utrudnienia danej wyszukiwarce w indeksowaniu - zawsze warto na to zwrócić uwagę i skorygować kod czy konfigurację.


Artykuł Google na temat stosowania znacznika title - w języku angielskim


© Ten materiał jest dokładnym albo swobodnym tłumaczeniem artykułu http://docs.joomla.org/Using_The_Title_Tag udostępnionego na licencji JEDL na witrynie: Joomla! Official Documentation Wiki

Dziękujemy za wkład

» Adam Przybylski [komodore],