--=REKLAMA=--

Przyspieszanie pamięci podręcznej

Z Joomla!WikiPL

Co to jest Memcached?

Memcached to wysoce wydajny i skalowalny oparty o pamięć RAM system pamięci podręcznej (cache) umożliwiający zapisywanie danych i obiektów. Stworzony został dla serwisu LiveJournal przez firmę Danga Interactive. Stosowany jest na wielu serwisach jak digg czy slashdot. Działa jako aplikacja rozproszona, typu klient-serwer. Przyspiesza działanie witryny, ogranicza ilość zapytań do bazy danych, zmniejsza obciążenie procesora.

Zobacz więcej

Co to jest eAccelerator?

Wikipedia.pl: eAccelerator to rozszerzenie php, akcelerator i optymizator skryptów php, wywodzący się z Turck MMcache. Oferuje dynamiczne zarządzanie pamięcią podręczną (cache) skompilowanych kodów bajtowych (właściwy eAccelerator) oraz zakodowywanie skryptów php i wykonywanie takich skryptów (eLoader wchodzący w skład pakietu). Jest to oprogramowanie bezpłatne (free) i z otwartym kodem.

Zobacz więcej


Co to jest APC?

APC (Alternative PHP Cache) jest systemem przechowywania w pamięci podręcznej kodu operacyjnego PHP. Został opracowany przez Daniela Cowgilla oraz Gorge'a Schlossnagle'a i wydany przez firmę Community Connect. Po ukazaniu się PHP5 Yahoo! dostosowało kod APC do nowych mechanizmów Zend'a. Działanie pakietu polega na pobieraniu ze środowiska wykonawczego skompilowanego kodu PHP i zapisywaniu go w pamięci. Przy każdym żądaniu skryptu APC sprawdza najpierw, czy nie jest dostępna jego skompilowana postać, a powtórna kompilacja i wykonanie skryptu z dysku następuje tylko wtedy gdy w pamięci nie ma potrzebnych danych. Pozwala to na kilkakrotny wzrost wydajności.

Zobacz więcej


Zobacz także

  • [kopiujadres wpisz po spacji tytuł]

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],