--=REKLAMA=--

Portal

Nowicjusze/Rozpoczynamy tworzenie witryny Joomla

Z Joomla!WikiPL

Teraz jesteś gotowy, aby zacząć tworzyć własne artykuły, zakładki, kontakty, reklamy i doniesienia.

  • Jeśli chcesz przerobić swoją dotychczasową stronę, przeczytaj poradnik Jak przekształcić istniejącą stronę internetową na witrynę Joomla!?
  • Opracuj plan swojej witryny: Zanim przystąpisz do dzieła, przejrzyj Planowanie swojej witryny. To dobra praktyka, aby przed zalożeniem nowej witryny przemyśleć jej koncepcję.
  • Od początku myśl o pozycji witryny w wyszukiwarkach: Zanim zrobisz cokolwiek, podejmij decyzję, czy chcesz włączyć obsługę prostych adresów. Włączanie i wyłączanie ich później zniszczy zdobytą pozycję w wyszukiwarkach.
  • Dopasuj szablon do wymagań witryny: Jednym z pierwszych zadań, które możesz chcieć wykonać, będzie zapewne dokonanie zmian w domyślnym szablonie Joomla! albo wymiana na inny, aby strona wyświetlala Twoją nazwę i logo.
    • Wypróbuj szablon domyślny: To dobry pomysł, bo przy okazji prób dopasowania go do swoich potrzeb poznasz elementarz korzystania z szablonów i sprecyzujesz swoje wymagania wobec szablonu, jaki spróbujesz znaleźć w Sieci albo zamówisz u profesjonalisty. W dostosowaniu szablonu domyślnego pomogą Ci artykuły:
    • Poszukaj szablonu w Internecie: Dopasowanie domyślnego szablonu do własnej wizji wyglądu witryny może być dla Ciebie zadaniem niewykonalnym, jeśli nie masz, a pewno nie masz, doświadczeń w projektowaniu szablonów. W takim przypadku poszukaj bezpłatnego albo klubowego szablonu w Internecie. Dowiedz się, Jak wybrać dobry szablon.
  • Wyszukaj i zainstaluj odpowiednie rozszerzenia: W końcu możesz chcieć zainstalować jedno albo więcej z kilku tysięcy rozszerzeń Joomla. Najwięcej rozszerzeń Joomla dostępnych jest w Centralnym Katalogu Rozszerzeń, który w skrócie nazywamy JED od angielskiego Joomla! Extensions Directory. Gdy znajdziesz potrzebne rozszerzenia, z poradnika Instalacja rozszerzeń dowiesz się, jak je zainstalować. Pamiętaj, że wszystkie rozszerzenia są napisane przez niezależnych projektantów. Jeśli będziesz potrzebować pomocy w instalacji bądź konfiguracji konkretnego rozszerzenia, najlepszym źródłem będzie witryna twórcy rozszerzenia.

Aby uzyskać pomoc, odwiedź Forum polskiej społeczności Joomla: