--=REKLAMA=--

Pomoc

Przed stworzeniem poradnika

Z Joomla!WikiPL

Przed stworzeniem podręcznika

Zanim stworzysz podręcznik:

  1. upewnij się, czy dobrze rozumiesz ideę Joomla!WikiPL.
  2. przeszukaj Joomla!WikiPL - sprawdź, czy nie ma już poradnika na ten sam temat. Może wystarczy go tylko poszerzyć lub uzupełnić?
  1. zastanów się, co i jak chcesz napisać. Jeśli nie jesteś pewien kształtu tekstu, który chcesz stworzyć na Joomla!WikiPL, użyj strony Joomla!WikiPL:Brudnopis zamiast eksperymentować na nowym haśle.
  2. jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie napisać samemu całego podręcznika (np. ze względu na obszerną tematykę), wyznacz sobie które tematy chcesz opisać. Czasami zamiast pisać większy podręcznik, bardziej opłaca się stworzyć mniejszy, o węższej tematyce, ale lepiej ją omawiający.

Przed rozpoczęciem pracy

  1. zastanów się, co i jak chcesz napisać. Gdy nie masz pewności co do kształtu tekstu, który chcesz stworzyć, użyj strony Brudnopis zamiast eksperymentować na nowym haśle
  2. jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zajrzyj na strony Czym Joomla!Wiki nie jest? oraz Dlaczego nie pisać na Joomla!WikiPL, aby upewnić się, że dobrze rozumiesz ideę Joomla!WikiPL
  3. zobacz, jak zostały zrobione podręczniki na Joomla!WikiPL o podobnej tematyce. Jeśli podpatrzysz w nich dobre rozwiązania, oszczędzi ci to pracy.


Przypisy