--=REKLAMA=--

Pomoc

Dlaczego i jak zostać naszym redaktorem

Z Joomla!WikiPL

Jak działa Joomla!WikiPL?

Joomla!WikiPL korzysta ze specjalnego oprogramowania - Mediawiki, które umożliwia w dowolnym momencie zmianę treści strony przez każdego internautę. W rezultacie Joomla!WikiPL jest wspólnym dziełem wszystkich odwiedzających tę witrynę.

Każdy może tworzyć i edytować strony tworzące tę witrynę.

Wystarczy się zarejestrować i zalogować.

Na każdej stronie znajduje się rozwijalna lista Działania widoczna po zalogowaniu się po prawej stronie ekranu. Przechodzimy do strony, na której chcemy dokonać zmian, i wybieramy z tej listy odnośnik Edytuj. Kiedy dokonane zmiany są gotowe, klikamy odnośnik Zapisz znajdujący się poniżej dolnej krawędzi edytora i naszym oczom ukazuje się gotowa strona z naniesionymi zmianami.

Oczywiście dotyczy to także strony, którą właśnie oglądasz. Możesz zacząć ją edytować już teraz lub zupełnie bezkarnie wejść na stronę brudnopisową.

Nie tylko można dopisywać lub zmieniać coś na stronie, którą właśnie odwiedzamy. Można także tworzyć własne strony lub podstrony istniejących stron.

Dostępność edycji dla każdego ma jednak swoją złą stronę – otwiera szerokie pole dla błędów, w przypadku, gdy autor modyfikacji przecenił swoją kompetencję w danej dziedzinie. Na szczęście jednak, dzięki tej samej zasadzie, powstałe błędy zostaną szybko wyłapane i poprawione przez innych. Należy jednak ostrożnie podchodzić do niektórych haseł.

Skrótowy "przepis" na pisanie stron na Joomla!WikiPL znajdziecie w Jak edytować artykuły oraz w poradniku autora Joomla!WikiPL.

Dokładniejsze informacje o tworzeniu stron Joomla!WikiPL omawiają artykuły:


Rejestracja na Joomla!WikiPL

Po rejestracji dodane lub zmienione przez Ciebie strony mają w historii Twój nick. Jeżeli chcesz, możesz zmienić podpis na stronach dyskusyjnych używając Preferencji. Jeżeli chcesz zmienić nick, napisz o tym na Joomla!WikiPL:Prośby o zmianę nazwy użytkownika. Któryś z administratorów lub biurokratów zadecyduje, czy zmienić Ci nazwę użytkownika. Jeżeli jednak jesteś zupełnie nowym Joomlariuszem, prościej jest po prostu stworzyć nowe konto.

Rejestracja na Joomla!WikiPL powoduje automatyczne dopisanie do listy użytkowników i otwarcie osobistej strony użytkownika.