--=REKLAMA=--

Nowicjusze/Zrozumieć, jak działa Joomla

Z Joomla!WikiPL

Być może interesuje Cię, jak Joomla jest zbudowany i jak działa?

W skrócie, Joomla jest złożony z platformy i rozszerzeń. Istnieje kilka rodzajów rozszerzeń, z których każde realizuje specyficzne zadania. Niektóre rozszerzenia rozwijane w ramach Joomla! są częścią projektu, zostały wbudowane do standardowej instalacji Joomla. Jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalność witryny, możesz zainstalować więcej rozszerzeń.

W pewnym sensie można przyrównać Joomla do systemu operacyjnego komputera, takiego jak Microsoft Windows czy Linux. Nie korzystamy bezpośrednio z systemu operacyjnego (Joomla!) - korzystamy z aplikacji wykonujących różne zadania (rozszerzenia). Niektóre aplikacje są dostępne w systemie natychmiast, inne można doinstalować i odinstalować w dowolnym momencie.

Zobacz na właściwości Joomla! scribd, które zaprezentował James Ramsay. Zobacz, jakie właściwości są dostępne w pobranym Joomla! Tak, także w Twojej kopii!.

Specyfika języka Zapoznaj się ze specyfiką języka Kilka ważnych pojęć oraz definicjami rozszerzeń. Im lepiej poznasz język Joomla, tym łatwiej zrozumiesz niuanse systemu. Praktykuj te pojęcia, nawet w czasie jazdy samochodem do pracy „Hmm, Artykuły należą do kategorii.” To proste, ale ważne, by dobrze rozumieć, o czym mówimy. :P

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],