--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Kawiarenka

Z Joomla!WikiPL

Strona ta jest miejscem do dyskusji na temat organizacji witryny oraz zadawania wszelkich pytań związanych z jego funkcjonowaniem.


Aktualizacja wiki.joomla.pl

Zauważyłem że aktualna wersja wiki to 1.15.2 a najnowsza wersja skryptu mediawiki to już 1.17. Czy nie warto byłoby uaktualnić system do najnowszej wersji? Z tego co doczytałem [tutaj] aktualizacja przebiega spokojnie i bezproblemowo, tym bardziej że na wiki.joomla.pl nie doinstalowywano zbyt wiele dodatków a te które działają powinny być kompatybilne z nową wersją. danielg28 15:54, 11 sie 2011 (UTC)

Porządek z zagadnieniem typy parametrów

Jeśli nikt nie ma sprzeciwu to może postaram się zrobić porządek z wpisami na temat parametrów i typów pól formularzy dla J! 1.5 i J! 1.7 Obecnie ciężko to łącznie ogarnąć i znaleźć, gdyż część porozrzucana jest po różnych kategoriach i brakuje powiązań pomiędzy tymi wpisami, dodatkowo nowe wciąż nie są opisane. Pewnie to trochę potrwa ale postaram się to uporządkować i uzupełnić. Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie chętnie skorzystam. Proszę o wypowiedzi w tym wątku. danielg28 18:13, 13 sie 2011 (UTC)

Działaj :) Obiecały wcześniej dwie osoby, stąd przygotowany zestaw materiałów do uzupełnienia, ale jakoś nie dały rady (się zabrać do dzieła) Stefan Wajda [zwiastun] 10:25, 14 sie 2011 (UTC) Aktualizacja skryptu jest w planie.

Dodałem łącza do już istniejących materiałów dot. 1.5.


Na razie jestem na etapie segregowania wszystkich wpisów dotyczących typów parametrów. Docelowo chciałbym by każda strona z zawartością dotyczącą parametrów była wyposażona w linki do innych by ułatwić poszukiwania. Postaram się również uzupełnić wiadomości dotyczące parametrów dla J!1.7 Strony z opisem pojedyńczych parametrów proponuję by wyglądały według wzorca:

1. Tytuł - nazwa strony (dla szybkiego zorientowania się z czym mamy do czynienia)

2. opis parametru z ilustracją

3. szablon z odsyłaczami do pozostałych parametrów

Lista wszystkich typów parametrów dla Joomla! 1.5

calendar  : category : editors  : filelist  : folderlist  : helpsites  : hidden  : imagelist  : languages  : list  : menu  : menuitem  : password  : radio  : section  : spacer  : sql  : text  : textarea  : timezones  : usergroup

plus podobny dla J!1.7

4. linki do pozostałych wpisów na temat parametrów Dodatkowo każdy wpis dodany do kategori projektowanie bo to chyba najodpowiedniejsza kategoria, plus do jednej z głównych joomla15, joomla16 lub joomla17 w zależności od tego jakiej wersji joomla wpis dotyczy.

Oczywiście to niekoniecznie tak musi/może wyglądać ale wydaje mi się że bardzo ułatwi nawigację między tymi zagadnieniami i pozwoli na szybsze znalezienie potrzebnych informacji.

danielg28 09:19, 15 sie 2011 (UTC)

Kategorie : Programiści i Programowanie

Jaki sens ma istnienie jednej z tych dwóch kategorii? W kategorii Programowanie powtórzone są wpisy z kategorii Programiści. Dodatkowo, kat. Programiści zawiera inne wpisy, nie ujęte w Programowanie. Szukając informacji na temat programowania pod Joomla! raczej wyszukiwałbym kategorii Programowanie. Może przenieść wszystkie wpisy do jednej z tych dwóch kategorii a drugą usunąć? Poprawiłoby to nieco czytelność i organizację tematów dotyczących programowania. danielg28 17:37, 17 sie 2011 (UTC)

Dwie kategorie wzięły się z założenia, że materiały będą umieszczane w kategoriach ustalonych wg typu użytkowników oraz wg reguł tematycznych. W jednej i drugiej powinny być te same pozycje Stefan Wajda [zwiastun] 20:18, 17 sie 2011 (UTC)

UWAGA: Tworząc tytuły artykułów, nie umieszczamy na końcu kropek, przecinków, znaków zapytania, wykrzykników - może powodować błedy Przeniosłem Pobieranie danych z GET i POST. na Pobieranie danych z GET i POST (bez kropki na końcu)


Ok. Przyjęte do wiadomości danielg28 16:38, 18 sie 2011 (UTC)