--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Jak przeglądać Joomla!WikiPL

Z Joomla!WikiPL

Przeglądarka

Joomla!WikiPL można przeglądać za pomocą dowolnej przeglądarki WWW.


Menu i linki

Na Joomla!WikiPL można spotkać trzy rodzaje linków:

Po kliknięciu jesteśmy przenoszeni do artykułu wewnątrz Joomla!WikiPL.
Linki puste albo czerwone sygnalizują artykuły, które jeszcze nie istnieją. Kliknięcie czerwonego linku otwiera stronę do edycji.
Link zewnętrzny to taki, który prowadzi poza Joomla!WikiPL.


Gdzie rozpocząć?

To zależy, po co przychodzisz.

  • wyszukiwanie artykułów najlepiej rozpocząć na stronie głównej
  • pracę rozwijającą Joomla!WikiPL najlepiej zaczynać od strony Portal użytkowników albo Ostatnie zmiany.


Znajdywanie artykułów

Aby dostać się do konkretnego artykułu można:

Klikając na Ostatnie zmiany w menu w lewym górnym rogu strony można przejrzeć listę stron, które były ostatnio zmieniane. Natomiast wchodząc do narzędzia Strony specjalne znajdziemy opcję Nowe strony, pokazującą, które artykuły powstały niedawno.

Można też kliknąć na Losuj stronę i przejść do przypadkowo wybranej strony.

W artykule

Każdy artykuł ma w menu narzędzia link Linkujące - po kliknięciu na niego dostajemy listę stron, z których można się dostać do bieżącej.

Jeśli na dole strony znajduje się napis Kategoria, możemy przejść do kategorii, w której umieszczony jest artykuł i znaleźć pokrewne tematycznie książki.

Przy okazji, na górze strony przy każdym artykule są umieszczona zakładki Historia oraz Dyskusja. W pierwszej można znaleźć kompletny wykaz zmian dokonanych w artykule przez użytkowników (lista ta nie może być zmieniona nawet przez administratorów, więc jest w stu procentach wiarygodna), można też zobaczyć, jak wyglądała jedna z poprzednich wersji - klikając na datę edycji. Natomiast druga może zawierać zapis dyskusji nad artykułem, jaki prowadzili użytkownicy (choć często dyskusja nie została zapoczątkowana i link jest pusty).

Zobacz też