--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Etapy rozwoju poradnika

Z Joomla!WikiPL

Etap rozwoju poradnika jest rysunkowym wskaźnikiem pokazującym symbolicznie, jaka jego część była gotowa w momencie sprawdzenia.

Przegląd etapów rozwoju

Etapy rozwoju poradnika
Szczątkowa: 00%.png Powstająca: 25%.png Zaawansowana: 50%.png Rozwinięta: 75%.png Wyczerpująca: 100%.png

Etap rozwoju: 75% (w dniu 13.04.2005)

Mała data po prawej stronie ikonki (nie zawsze jest obecna) pokazuje, kiedy ostatni raz któryś z użytkowników weryfikował stopień rozwoju książki.

Pomóż w ocenianiu książek

Każdy użytkownik Joomla!WikiPL może zaznaczać stopień kompletności poradnika. Jeśli możesz, pomóż nam w pracy, oceniając książki, które nie są ocenione lub od ostatniego ich sprawdzenia minęło wiele czasu.

Wstawianie informacji

Wpisanie w artykule:

 {{kompletność|75%|13.04.2005}}

da efekt Etap rozwoju: 75% (w dniu 13.04.2005)


Gdzie umieszczać informacje

Wybieramy Poradnik i wstawiamy po prawej stronie odnośnika do książki:

Czasami można też wstawić w ten sam sposób ikony kompletności do spisu treści książki, wskazując zaawansowanie rozdziałów (ale robimy to zazwyczaj, gdy rozdziałów jest niewiele i oznaczamy te najwyższego poziomu).

Jakie wartości wstawiać

  • nic - książka nie istnieje (czerwony odnośnik)
  • 00% 00%.png - poradnik nie zawiera prawie nic lub wygląda na zalążek (nie dostarcza żadnych praktycznych informacji)
  • 25% 25%.png - poradnik został opracowany w podstawowym zarysie, teraz wymaga pracy nad zawartością
  • 50% 50%.png - poradnik zawiera już sporo informacji (lub lekcji), jednak ciągle wymaga sporego nakładu pracy
  • 75% 75%.png - poradnik jest w fazie końcowej, wymagane są jedynie drobne poprawki i uzupełnienia - wkrótce może otrzymać ikonkę kompletności
  • 100% 100%.png - wszystkie rozdziały są gotowe, nie ma czerwonych odnośników. Właściwie taka książka może iść do druku, ale nie ma przeszkody, by w dalszym ciągu powiększali ją użytkownicy Joomla!WikiPL.

Metodyka

Musisz przejrzeć wszystkie rozdziały książki by oszacować stopień rozwoju książki. Przy okazji możesz zostawić swoje uwagi na stronie dyskusji (zobacz też Joomla!WikiPL:Jak napisać dobrą recenzję podręcznika), jeśli chcesz.

Ważną sprawą jest sprawdzenie tytułu i rozważenie, czy pasuje do zawartości. Jeśli tytuł jest zbyt ogólny (dajmy na to, książka Biologia, która zawiera rozdziały poświęcone tylko i wyłącznie leczeniu chorób skóry), możesz zaproponować jego zmianę. W tym przypadku książka Biologia mogłaby otrzymać 00% 00%.png, ale zatytułowana Leczenie chorób skóry mogłaby otrzymać 100% 100%.png.