--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Brudnopis/Rozpoczynamy tworzenie witryny Joomla

Z Joomla!WikiPL

< Joomla!WikiPL:Brudnopis

Teraz jesteś gotowy, aby zacząć tworzyć włsne artykuły, zakładki, kontakty, reklamy i doniesienia. Zanim przystąpisz do dziela, może zechcesz przejrzeć Planowanie swojej witryny. Albo - jeśli masz zamiar przerobić swoją dotychczasową stronę - przeczytać poradnik Jak przekształcić istniejącą stronę internetową na witrynę Joomla!?

Zanim zrobisz cokolwiek, podejmij decyzję, czy chcesz włączyć obsługę prostych adresów. Włączanie i wyłączanie ich później zniszczy zdobytą pozycję w wyszukiwarkach.

Jednym z pierwszych zadań, które możesz chcieć wykonać, będzie zapewne dokonanie zmian w domyślnym szablonie Joomla! albo wymiana na inny, aby strona wyświetlala Twoją nazwę i logo.


W końcu możesz chcieć zainstalować jedno albo więcej z kilku tysięcy rozszerzeń Joomla. Najwięcej rozszerzeń Joomla dostępnych jest w Centralnym Katalogu Rozszerzeń, który w skrócie nazywamy JED od angielskiego Joomla! Extensions Directory. Gdy znajdziesz potrzebne rozszerzenia,m z poradnika Instalacja rozszerzeń dowiesz się, jak je zainstalować.

Pamiętaj, że wszystkie rozszerzenia są napisane przez niezależnych projektantów. Jeśli będziesz potrzebować pomocy w instalacji bądź konfiguracji konkretnego rozszerzenia, najlepszym źródłem będzie witryna twórcy rozszerzenia.

Aby uzyskać pomoc, odwiedź: