--=REKLAMA=--

Joomla!WikiPL

Śmiało modyfikuj strony

Z Joomla!WikiPL

Ikona tak.png Ta strona opisuje zasadę naszej Biblioteki. Chcemy, aby została uznana za standard, który wszyscy uczestnicy projektu powinni zachowywać. Śmiało edytuj tę stronę, ale najpierw upewnij się, że Twoje zmiany odzwierciedlają konsensus.

Śmiało modyfikuj strony!

Strony wiki mogą istnieć i rozwijać się tylko dzięki Społeczności. Nie będą dobrymi i bardzo dobrymi, dopóki także i Ty nie znajdziesz w sobie odrobiny śmiałości, by je poprawiać i tworzyć. To wcale nie jest trudne. Wręcz przeciwnie. Wystarczy - po zalogowaniu się - wybrać z listy rozwijalnej Działania widocznej po prawej stronie ekranu odnośnik edytuj albo odnośnik edytuj widoczny po prawej stronie nagłówków sekcji przeglądanych artykułów.

Cokolwiek zrobisz, co poprawi jakoś informacji, będzie zawsze mile widziane. Tak działa wiki i wszyscy od Ciebie oczekują, że będziesz nie tylko czytelnikiem, ale również współtwórcą - Joomlawikiem czy Joomlariuszem.

Nigdy nie zadawaj pytań typu: Dlaczego tutaj są błędy? albo Dlaczego ta informacja jest przestarzała? czy też Czemu tutaj brakuje ważnych rzeczy?

Jest tak dlatego, bo dopiero Ty to dostrzegasz i Ty możesz to zmienić. Zatem, gdy coś widzisz, nie czekaj - śmiało modyfikuj stronę - poprawiaj, dodawaj, usuwaj, zmieniaj, co uznasz za stosowne. I nie przejmuj się, że coś napiszesz źle czy niedokładnie albo nieskładnie. Takie myśli i uczucia onieśmielają. Jeśli masz wątpliwości, załóż wątek na stronie dyskusji artykułu i przedstaw swoje stanowisko. Może autor, może ktoś z aktywnych uczestników przedstawi swoje stanowisko i znów będzie raźniej.

Wolno Ci w zasadzie wszystko - możesz nawet zniszczyć to, co zastałeś, choć takie działanie nie ma sensu, bo w każdej chwili możemy przywrócić dowolną wersję każdego artykułu. I własnie dlatego nie obawiaj się, że coś zepsujesz. Jeśli tylko możesz poprawić, poprawiaj. Jeśli możesz napisać samodzielnie, od podstaw poradnik, przedstawić procedurę - zakasz rękawy i do roboty! Przekonasz się, że to działa.