--=REKLAMA=--

Joom!Fish/Instalacja

Z Joomla!WikiPL

< Wielojęzyczna witryna

Joom!Fish składa się z komponentu, kilku modułów i kilku dodatków, ale projektanci uprościli instalację, sprowadzając ją do jednej czynności - instalacji komponentu, z którą zintegrowana jest automatyczna instalacja modułów i dodatków.

Aby zainstalować Joom!Fish:

 1. Pobierz najnowsze stabilne wydanie pakietu instalacyjnego:
 2. Upewnij się, że katalogi niezbędne do instalacji komponentu, modułów i dodatków są zapisywalne:
  • w przypadku Joomla! 1.0.x zapisywalne winny być katalogi: /media, /components, /administrator, /modules oraz /mambots.
  • w przypadku Joomla! 1.5.x zapisywalne winny być katalogi: /tmp, /components, /administrator, /modules oraz /plugins.
 3. Z menu zaplecza wybierz w Joomla! 1.0 pozycję Instalatory → Komponenty, a w Joomla! 1.5 pozycję Rozszerzenia → Instalator.
 4. Przejdź do sekcji Instalacja z pakietu, naciśnij przycisk Przeglądaj, wskaż na swoim lokalnym komputerze plik pakietu źródłowego, a następnie naciśnij przycisk Wczytaj i zainstaluj.

Polonizacja komponentu

Jeśli do instalacji zostały wykorzystane oryginalne pakiety źródłowe, konieczne będzie jeszcze zainstalowanie obsługującego komponent pakietu języka polskiego. W przypadku Joomla! 1.5 zadanie jest stosunkowo proste - pobrany z witryny projektu lub Polskiego Centrum Joomla! pakiet językowy instalujemy w sposób standardowy za pomocą instalatora Joomla!. Natomiast w przypadku Joomla! 1.0 nie ma możliwości automatycznej instalacji - trzeba przesłać pliki językowe za pomocą FTP/SCP.

 1. Pobierz pakiet języka polskiego dla Joom!Fish 1.8.2 z witryny Polskiego Centrum Joomla!.
 2. Rozpakuj paczkę na swoim komputerze do pustego tymczasowego katalogu. Pliki umieszczone są w trzech podkatalogach.
 3. Korzystając z klienta FTP/SCP prześlij (skopiuj) wszystkie trzy podkatalogi na swój serwer do głównego katalogu./twoja_joomla. Na pytanie, czy zastąpić oryginalny plik joomfish.xml odpowiedz Tak, choć zastąpienie oryginału nie jest konieczne.
Ikona informacja.png
 Informacja

 Pakiet kodowany jest w UTF-8 i przeznaczony jest tylko i wyłącznie do wykorzystania w Joomla! 1.0 w witrynach kodowanych w UTF-8.