--=REKLAMA=--

J3.5

Logowanie administratorów na zaplecze

Z Joomla!WikiPL

Zaplecze administracyjne Twojej instalacji Joomla! jest miejscem, w którym wykonujesz większość prac, by umieścić, skonfigurować i utrzymać swoją stronę internetową. Z tego też względu zaplecze jest chronione przed swobodnym dostępem gości.

Dostęp do stron zaplecza administracyjnego uzyskasz, wprowadzając specjalny adres w pasku adresu przeglądarki. Jeśli URL Twojej strony internetowej to http://www.przyklad.com, to wpisujesz adres http://www.przyklad.com/administrator.

35 zaplecze adres.png

Zobaczysz formularz logowania, podobny do przedstawionego poniżej:


35 zaplecze logowanie.png

Wpisz w odpowiednich polach swoją nazwę użytkownika i hasło. Możesz wybrać preferowany język. Następnie kliknij przycisk Zaloguj. Jeśli logowanie zakończy się powodzeniem, zobaczysz w oknie przeglądarki tzw. pulpit - stronę startową zaplecza administracyjnego, wyglądającą podobnie do tej przedstawionej na poniższej ilustracji:

35 zaplecze pulpit.png

Aby prawidłowo opuścić strony zaplecza, naciśnij umieszczony w prawym górnym rogu odnośnik z etykietą Superużytkownik (lub inną, zależną od nazwy Twojego konta), a następnie wybierz z rozwijalnej listy odnośnik Wyloguj [Logout].

35 zaplecze pulpit wyloguj.png

Zostaniesz przekierowany na stronę logowania, gdzie możesz nacisnąć odnośnik Idź do strony głównej. Możesz też po prostu zamknąć niepotrzebną już kartę przeglądarki.