--=REKLAMA=--

J2Store/Instalacja

Z Joomla!WikiPL

Wymagania systemowe

J2Store jest bezpłatną, inteligentną i łatwą aplikacją koszyka dla Joomla, dzięki której można zbudować sklep internetowy nawet w ciągu 10 minut.

Wersje J2Store 2.5.x+ wymagają następującego środowiska instalacyjnego

  • PHP 5.3 +
  • MySQL 5.0.41 lub nowszy
  • Joomla 2.5.8 +
  • cUrl

Jeśli któreś z funkcji J2Store nie działają poprawnie, należy najpierw sprawdzić, czy serwer spełnia powyższe wymagania. Informację o konfiguracji serwera można uzyskać od pomocy technicznej w firmie hostingowej albo sprawdzić samodzielnie w swojej instalacji Joomla na stronie Joomla 2.5 Witryna    Informacje o systemie albo Joomla 3.5 System    Informacje o systemie.

Pobranie pakietów instalacyjnych

Pakiet instalacyjny J2Store pobieramy ze strony projektu. Od razu też zaopatrujemy się w pakiet języka polskiego, który jest dostępny pod adresem http://j2store.org/translations.html.

Ikona informacja.png
 Informacja

 Najbardziej aktualne pliki tłumaczeń można pobrać ze strony https://opentranslators.transifex.com/projects/p/j2store2/language/pl_PL/


Instalacja

Komponent instalujemy tak, jak inne rozszerzenia Joomla!. Wcześniej warto zainstalować pakiet języka polskiego - od pierwszego momentu będziemy wówczas dysponować tłumaczeniem. Ale równie dobrze możemy zainstalować język polski (i inne w razie potrzeby) później.

Aby zainstalować komponent lub pakiet językowy, wybieramy na zapleczu    Rozszerzenia    Instalator    Instaluj z pakietu. Wskazujemy plik pakietu na swoim komputerze i wydajemy polecenie Wczytaj i zainstaluj. Po kilku chwilach powinien pojawić się komunikat oznajmiający o powodzeniu procesu instalacji:

podajemy ścieżkę do komponentu J2Store

Komunikat o pomyślnej instalacji komponentu J2Store

Komunikat o pomyślnej instalacji komponentu J2Store

Jeżeli instalacja nie powiedzie się, zapoznaj się z następną sekcją.