--=REKLAMA=--

Formularz kontaktowy aiContactSafe/Problemy

Z Joomla!WikiPL

Problem z obsługą wiadomości przy korzystaniu z obsługi serwera pocztowego SMTP.

Tworząc nowy formularz kontaktowy, warto pamiętać o dodaniu pola: kopia wiadomości do mnie. Formularz aiContactSafe daje oczywiście możliwość zastosowania takiego rozwiązania. Czasami jednak zdarza się tak, że gdy skorzystamy z tej opcji i zaznaczymy ją, zamiast kopii listu wysłanego za pomocą formularza, otrzymamy informację o błędzie po stronie obsługi serwera pocztowego.


Rozwiązanie problemu: modyfikacja w pliku message.php (lokalizacja pliku na serwerze: /components/com_aicontactsafe/models/message.php):

$isOK = JUtility::sendMail($from, $fromname, $email_recipient, $subject, $body, $mode, $cc, $bcc, $file_attachments, $replyto, $replytoname);

zmieniamy

$isOK = JUtility::sendMail("adres@naszadres.pl", $fromname, $email_recipient, $subject, $body, $mode, $cc, $bcc, $file_attachments, $replyto, $replytoname);

Oczywiście w miejscu adres@naszadres.pl wpisujemy adres pocztowy z którego będziemy wysyłać wiadomości.

Źródło: Forum Joomla.org, autor: @paulm21

Ikona informacja.png
 Informacja

 Pamiętaj że korzystając z obsługi poczty Joomla! przez SMTP, w konfiguracji globalnej musisz uzupełnić wszystkie dane, dostarczone przez twojego usługodawcę poczty. Szczególnie zwróć uwagę na poprawność ustawień takich jak:

  • Uwierzytelnianie SMTP: najczęściej Tak
  • Bezpieczeństwo SMTP: SSL/TTL
  • Port SMTP: wpisz 25 na serwerach niezabezpieczonych; 465/587 na serwerach zabezpieczonych
  • Użytkownik / Hasło SMTP: podaj pełne dane do logowania
  • Serwer SMTP: wpisz adres serwera SMTP


Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],