--=REKLAMA=--

Dyskusja szablonu

SG/Treść

Z Joomla!WikiPL

Proponowałbym trochę inne moim zdaniem prostsze rozwiązanie (do edycji) strony głównej. Obecnie po wciśnięciu edytuj na SG zobaczymy taki wpis: __NOTOC__ {{SG/Wprowadzenie}} {{Szablon:SG/Treść}} Czyli aby edytować SG trzeba edytować szablon {{Szablon:SG/Treść}} Ale po wejściu w edycję tegoż szablonu, wszystko mamy że tak powiem w "kupie". Np. Aby zmienić lub dodać jakiś komunikat w tabeli "Aktualnośći" trzeba przeszukać cały szablon ! Można to uprościć.

Proponowałbym stronę główną (albo ten szablon SG/Treśc) przedstawić tak:

Crossicons.png

  Rozpocznij tutaj


Megaphone nicu buculei 011.png

  Aktualności

Tutaj Wiadomości z szablonu Startujemy

Przed startem można by zrobić znacznie więcej i znacznie lepiej. Ale gdyby przyjąć takie założenie, nie rozpoczęlibyśmy nigdy. Bo zawsze można więcej i lepiej. Zatem - startujemy z tym co jest, w takim stanie, jak jest, w przekonaniu, że wspólnymi siłami "znacznie więcej i znacznie lepiej" spełni się o wiele szybciej.


Poradniki.png

  Nowe poradniki

Joomla help.png

  Ekrany pomocy


Kdf.png

  Rozszerzenia

Tutaj Wiadomości z szablonu Potrafisz! Pchaj się na afisz! Zostań autorem: podręcznika albo poradnika, instrukcji czy procedury.
Celem projektu jest opracowanie zestawu instrukcji obsługi komponentów, modułów, dodatków.


Template index.jpg

  Szablony

Jak dostosować domyślny szablon? Jak zmienić logo w szablonie? Jak umieścić moduły na stronie? Jak zapewnić większą dostępność treści? Szablon w tabeli czy bez tabel?

Tlumaczenia.png

  Tłumaczenia

Dokumentację Joomla! mamy bogatą. Pozazdrościć, ale czy poczytać? Nie zawsze. Bo to dokumentacja w języku angielskim.

Lista materiałów najpilniejszych do tłumaczenia poniżej


W ten sposób mamy duuuużą kontrolę nad wyglądem. Po pierwsze mamy dwie kolumny - prawą i lewą niezależne od siebie gdzie możemy wstawiać kolejne tabele. Pozatym teraz edytujemy tylko dany szablon wpisując w nim treść jaka ma się ukazać na stronie głównej w danej tabelce. Mamy pewność że nie uszkodzimy przez przypadek strony wpisując coś w złym miejscu. Dodatkowo można stronę główną zablokować do edycji albo zablokować poszczególne sekcje aby nie były edytowalne z szablonu SG/Treść.

W poszczególnych szablonach koncentrujemy się tylko na wypisaniu treści do wyświetlenia. Może to trochę nie jasno tłumaczę ale tak chyba jest lepiej. Poza tym podobnie rozwiązana jest główna strona Wikipedii, więc czemu by nie brać przykładu z 'matki' ;)

I słusznie

Nic ująć, a dodać jedynie tyle, że to jeszcze w chwili tworzenia... W sferze wyglądu poruszam się trochę po omacku. Stefan Wajda [zwiastun] 22:08, 27 cze 2008 (UTC)