--=REKLAMA=--

Dostęp do menedżera szablonów

Z Joomla!WikiPL

Ikona informacja.png
 Strona ujednoznaczniająca

 Szukany tytuł odnosi się do więcej niż jednego artykułu. Ta strona ujednoznaczniająca wyświetla wykaz artykułów powiązanych takim samym lub podobnym tytułem. Jeśli wewnętrzny link doprowadził Cię tutaj, to może chcesz skierować się bezpośrednio do potrzebnego artykułu.

Czym jest szablon?

Szablon [ang. template]
Szablon jest rodzajem wbudowanego w Joomla! lub dodatkowo instalowanego rozszerzenia, które decyduje o wyglądzie witryny.
Istnieją dwa rodzaje szablonów stosowanych w Joomla!: Szablony witryny oraz Szablony zaplecza. Szablony witryny decydują o wyglądzie stron odwiedzanych przez użytkowników (strony frontowej), a szablony zaplecza kontrolują wygląd stron panelu administracyjnego.
W przeciwieństwie do wielu innych CMS-ów, szablony w Joomla! można tworzyć według własnej fantazji i potrzeb, nie ma narzuconych żadnych schematów i struktur. Można je łatwo instalować i modyfikować, a każda zmiana będzie natychmiast widoczna na witrynie we wszystkich materiałach oznaczonych zmienioną regułą. Podobnie jak w przypadku komponentów i modułów, zbiór szablonów udostępnianych bezpłatnie na warunkach GNU GPL stale się powiększa.

Wersja Joomla!

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],