--=REKLAMA=--

Dlaczego rozszerzenia mogą być niebezpieczne?

Z Joomla!WikiPL

Każdy może napisać i rozpowszechniać rozszerzenia dla Joomla! Jako usługa dla globalnej społeczności, ta wolność działania jest aktywnie wspierana przez Centralny Zespół Joomla! Ze względu na otwartość i popularność projektu Joomla!, oferowana jest ogromna ilość rozszerzeń z szeroką paletą różnych funkcji. Jakość i zakres rozszerzeń Joomla! jest jedną z głównych zalet tego projektu.
Jednakże za wolność trzeba płacić. Wymaga to indywidualnej odpowiedzialności i taki system może funkcjonować tylko jeżeli większość jego uczestników działa odpowiedzialnie. Sukces Joomla! doprowadził do niepożądanej aktywności podejrzanych typów, co przejawia się np. w tzw. script kiddies (dziecinni skrypciarze), które uruchamiają automatycznie proste skrypty próbujące odnaleźć i zniszczyć czyjeś witryny.
Należy podkreślić, że dziecinni skrypciarze niezamierzenie są wartościową usługą. Pomagają nam ujawniać zagrożone rozszerzenia i kiepsko skonfigurowane serwery, które w innych przypadkach mogłyby być narażone na znacznie groźniejsze ataki.


Zobacz także

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],