--=REKLAMA=--

Co to są ekrany pomocy

Z Joomla!WikiPL

Ikona pomoc.png

Na wszystkich stronach zaplecza administracyjnego mamy dostęp do pomocy podręcznej, tzw. ekranów pomocy. Aby uzyskać dostęp do ekranu pomocy, naciskasz ikonę Pomoc [Help] w przyborniku, w prawym górnym rogu ekranu. Każdy ekran pomocy zawiera informacje dotyczące strony, na której aktualnie przebywasz. W Joomla 1.5 możesz także wybrać z menu polecenie Pomoc → Ekrany pomocy [Help → Joomla! Help], aby przejść na stronę prezentującą ekrany pomocy w porządku alfabetycznym. Na liście mogą się znaleźć również ekrany pomocy dodane przez instalowane dodatkowo komponenty.

Standardowo ekrany pomocy pobierane są ze zdalnego oficjalnego serwera pomocy - joomla.org. Konfiguracja globalna pozwala jednak zmienić adres serwera, tak aby pobierać je z serwera lokalnego albo z serwera [www.joomla.pl Polskiego Centrum Joomla]

Ekrany pomocy to zestaw instrukcji dla administratorów i operatorów Joomla!. Nazwane zostały „ekranami pomocy”, ponieważ każdy artykuł stanowi objaśnienie dla jednego z ponad 150 okien - ekranów, z jakimi na co dzień spotykają się administratorzy Joomla! Instrukcje te są również dołączone do polskiego wydania Joomla!.


Zobacz

Dziękujemy za wkład

» Stefan Wajda [zwiastun],